Ennek egyik kiváltó oka lehet az a teljesítmény-kényszer, amiről az előző, 4. kérdésre adott válaszban írtam. Ám lehet az oka a közösségi légkör is, a rossz osztályközösség. Ha csúfolnak, vagy kiközösítenek valakit, az a tanulás rovására is mehet.

Örömhír: Mivel iskolánk fontosnak tartja a jellembeli fejlődést is, odafigyelünk arra, hogy mi zajlik a gyerekek közösségeiben. Ez nem jelenti azt, hogy hozzánk csak „angyalok” járnak, de igyekszünk a gyerekeket arra tanítani, hogyan kell emberként, keresztényként jó megoldásokat találni a feszült, vagy problémás helyzetekre. Sokat beszélünk erről a reggeli áhitatokon is, és a tanárok egyik feladata a gyerekeknek segíteni a problémák helyes lerendezésében.