Ennek egyik oka lehet az, amit az 1. kérdésben taglaltunk: lehet, hogy valahol elakadt a tanulásban, és azóta „magol” csak. A válasz felül olvasható.

A másik oka lehet lelki problémákra visszavezethető. Vagy az osztályközösség van rá rossz hatással (5. kérdésre válasz), vagy az is elképzelhető, hogy az otthoni, családi kapcsolatokban történt valami, aminek ilyen hatása van a gyermekre.

Örömhír: Intézményünkben nagyon fontosnak tartjuk a szülőkkel való jó együttműködést. Ez az intézménybe történő felvétel egyik feltétele. Ilyen esetekben leülünk őszintén beszélgetni a szülőkkel, hogy mi lehet az oka a tanulmányokban történt hanyatlásnak. A szülő és a tanár együtt küzdenek a gyerekért, és ilyen esetekben szükség van mindkét félre, és őszinte légkörre, hogy az igazi probléma ki tudjon derülni, és hogy arra megoldást találjunk közösen. Rengeteg jó megoldás született ilyen módon az elmúlt években, és közösen minden esetben tudtunk segíteni a gyereknek.