Miben más?

ÁLTALÁNOS ISKOLÁNK

HA ÖN MÉG NEM ISMER MINKET, ISKOLÁNKKAL KAPCSOLATOSAN  ÖNT EZ ÉRDEKELHETI:

Miben AZONOS iskolánk Győr többi általános iskolájával?

• Ugyanazt a központi kerettantervet alkalmazzuk az oktatásban, mint a többi általános iskola, így iskolánk ÁTJÁRHATÓ. Tudunk fogadni tanulókat más iskolákból, és iskolaváltás esetén, tanulóink zökkenőmentesen tudják folytatni tanulmányaikat másik általános iskolákban.
  • Pedagógusaink kiváló szakemberek, akik maradéktalanul felkészítik tanulóinkat a középfokú felvételi eljárásra, és tanulóink tovább tudnak tanulni Győr bármelyik középfokú iskolájában (gimnáziumokban, szakgimnáziumokban és szakközépiskolákban).
  • Az oktatás iskolánkban INGYENES, nem kérünk tandíjat.
  • Minden állami támogatásra és kedvezményre a gyermek nálunk is jogosult.

Miben ELTÉRŐ iskolánk Győr többi általános iskolájához képest?

• Keresztény iskola vagyunk. Bár nem képviseljük egyik egyház tanait sem, és ökomenikus módon képviseljük a kereszténységet, szemléletünk ideológiailag elkötelezett. Így csakis azoknak javasoljuk iskolánkat, akiknek a kereszténység nincsen ellenükre.

Miben nyújt TÖBBET vagy MÁST iskolánk?

• Gyermekközpontú, főként a pozitívumokra építő, az egyénre hangsúlyosan odafigyelő iskola vagyunk. Ezért a gyerekek szorongás nélkül járnak iskolánkba.
  • szülőkkel történő szoros és folyamatos együttműködés nem csak lehetőség, hanem komoly elvárás iskolánkban.
  • Erősségünk az a „biztonság”, amiben a gyermekeket nem hagyjuk magukra az osztályteremben, hanem tanítjuk őket a konfliktusaikat egymással megoldani. Alkalmazzuk a Békés Iskolák bántalmazást megelőző szemléletét.
  • Egy egységesen alkalmazott motivációs rendszer működik az egész iskolában, mely pozitív viselkedésformákra, kitartásra, helyes közösségi magatartásra ösztönzi a gyerekeket.
  • Modern szemléletet képviselünk. Ennek érdekében alkalmazzuk a modern tanulástechnikai eljárásokat (projekt módszer, kooperatív technikák), az internet nyújtotta tanulási lehetőségeket és a TANTAKI interaktív tananyagot.
  • Tanulóinkat a 21. század kihívásaira igyekszünk felkészíteni. A finn oktatási rendszerbőlátvettük azokat a pozitív elemeket, melyeket a magyar oktatási rendszeren belül meg lehet valósítani: megtapasztaláson alapuló ismeretszerzés, a tanulmányi előrehaladás szülőkkel történő közös értékelése, egyéni célok kitűzése, egyéni beszélgetések, stb.

Fókuszban az ANGOL NYELV és az INFORMATIKA

1-2 osztályokban heti 1 óra angol nyelvi óra

3. osztálytól csoportbontással angol tagozatos és informatika tagozatos csoportok kezdenek működni

5-8 osztályokban emelt szintű oktatás az angol nyelvi tagozaton, és emelt szintű oktatás az informatika tagozaton